PROJECT HET FRANSE GAT
Veenvensters vernieuwt de komende jaren 1.100 woningen in het Franse Gat. Daarvoor is de wijk in drie delen gesplitst met ieder een eigen aanpak: deelplan Zuid, deelplan Noord en deelplan Rand. Hegeman Bouw Partners voert samen met Talen en De Variabele deelplan Noord uit. We brengen de woningen zodanig op orde dat de huurders er de komende tijd weer prettig kunnen wonen.
De werkzaamheden
Het gaat om schilderwerk, herstel van voegwerk, controle van hangen sluitwerk en het checken van de elektrische installatie.
Niet iedere woning is hetzelfde. Dat betekent dat we per straat en zelfs per woning andere werkzaamheden uitvoeren. Met het herstel en onderhoud zorgen we ervoor dat de woningen goed onderhouden blijven.
Waar op de begane grond nog enkel glas aanwezig is, brengen we als verbetering dubbel glas aan. Dat gebeurt alleen op de begane grond, omdat daar de grootste energiebesparing en comfortverbetering te halen valt. Op de eerste verdieping komen nieuwe tochtstrippen als dat nodig is. In iedere badkamer plaatsen we een ventilator om vocht beter af te voeren. Ook vervangen we keukens, badkamers en toiletten als dat noodzakelijk is.
Als alles goed verloopt is het werk aan de 160 woningen voor het einde van dit jaar klaar.
Ondertussen bereiden we ook het herstel en onderhoud van de andere woningen in deelplan Noord voor. Het onderhoud vindt in 2022 plaats.